Poznaj fascynujący świat muzyki

Od wielu lat wsłuchujemy się w potrzeby naszych uczniów. Chcemy dzielić się z Wami naszą muzyczą wiedzą z różnych obszarów. Zostań z nami i znajdź coś dla siebie. 

Uczymy gry na pianinie na wszystkich poziomach zaawansowania. Lekcje gry na pianinie wzbogacone są o niezbędne elementy teorii muzyki i kształcenia słuchu.

Szukasz idealnie dopasowanych do Ciebie zajęć muzycznych, które pomogą rozwinąć Twój talent? Mamy coś dla Ciebie!

Nauka gry na pianinie dla dorosłych Warszawa Ursynów
nauka gry na pianinie dla dorosłych wokalne Warszawa

w gamy, czyli co nam daje granie gam i pasaży...i po co się tak męczyć

Lekcje gry na pianinie dla dorosłych od podstaw

Nauczymy Cię gry nawet jeśli nie znasz żadnej nuty i jesteś kompletnie zielony. Wystarczy nam Twoja pasja do nauki, błysk w oku i marzenie, by zagrać ulubione utwory. Skąd wiemy, że to się uda? Przeprowadziliśmy już tysiące lekcji z uczniami, którzy rozpoczęli naukę gry w dorosłości. Znamy nie tylko ich muzyczne marzenia, ale też obawy i problemy. Wiemy, jak je pokonać i iść prostą drogą do celu.

Nauka gry na instrumencie niesie za sobą wiele pozamuzycznych korzyści. 

Rozwija mózg i usprawnia jego pracę
Uczy wiary we własne możliwości
Pomaga dobrze zarządzać czasem i organizować swój plan dnia
Usprawnia małą motorykę
Pomaga zredukować stres
Uczy kreatywności i rozwija wrażliwość
Poszerza horyzonty intelektualne i pomaga lepiej rozumieć muzykę
Kształtuje świadomych odbiorców kultury
Oswaja z publicznymi występami i uczy odpowiedzialności za jakość swojej pracy

Sprawdź, co pamiętasz z teorii muzyki. Oto najprostsze pytania i odpowiedzi, które pozwolą Ci na opanowanie podstaw zasad muzyki.

CZĘŚĆ 1 – WARTOŚCI RYTMICZNE I METRUM

To cała nuta. Liczymy ją: 1 2 3 4 

Cała nuta dzieli się na dwie półnuty. Liczymy je: 1 2 (pierwsza półnuta), 3 4 (druga półnuta).

Cała nuta dzieli się na cztery ćwierćnuty.  Ćwierćnuty liczymy: 1 (pierwsza ćwierćnuta), 2 (druga ćwierćnuta), 3 (trzecia ćwierćnuta), 4 (czwarta ćwierćnuta).

Nie prowadzimy lekcji gry na keyboardzie. Instrument ten może jednak służyć uczniowi na początku nauki. Pozwoli to na utwierdzenie się w przekonaniu, że nauka gry na pianinie to faktycznie moje wymarzone hobby i chcę ją kontynuować. Na zajęciach uczymy techniki pianistycznej, której realizacja jest niemożliwa na innych instrumentach niż pianino i fortepian. 

Nasi nauczyciele prowadzą zajęcia z dziećmi od 6.roku życia, uczniami starszych klas szkół podstawowych i młodzieżą licealną. Liczną grupę uczniów stanowią dorośli, którzy chcąc spełnić swoje marzenia o nauce gry, rozpoczynają przygodę z muzyką od podstaw i często osiągają szybkie i zaskakujące nas rezultaty. 

Jeśli Twoje dziecko jest muzykalne, ale wiesz, że napięty grafik zajęć pozalekcyjnych uniemożliwi mu systematyczną pracę w domu, rozważ zapisanie go na inne zajęcia muzyczne (np. grupowe). 

 

Muzyka