Nauka gry na pianinie Warszawa

Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym, młodzież i dorosłych na indywidualne lekcje gry na pianinie.

Naszą ambicja jest zapewnienie Państwu wysokiego poziomu nauczania w przyjaznej i wspierającej atmosferze. Nauczyciele pracujący w Akademii Sztuk prowadzą lekcje gry na pianinie w oparciu o autorskie programy nauczania. Nasi uczniowie z sukcesami występują na konkursach pianistycznych o zasięgu polskim i międzynarodowym. Organizujemy dla nich częste koncerty w prestiżowych instytucjach kultury. Chcemy, by już teraz poczuli się częścią muzycznego świata.

Nie musisz być zawodowym pianistą, by móc zagrać na fortepianie w pięknej sali koncertowej i zostać nagrodzonym burzą oklasków! 

Uczymy gry na pianinie na wszystkich poziomach zaawansowania. Lekcje gry na pianinie wzbogacone są o niezbędne elementy teorii muzyki i kształcenia słuchu.

Szukasz idealnie dopasowanych do Ciebie zajęć muzycznych, które pomogą rozwinąć Twój talent? Mamy coś dla Ciebie!

Nauka gry na pianinie

Lekcje gry na pianinie dla dzieci od 6. roku życia

Swoją przygodę z nauką gry na pianinie najlepiej rozpocząć w dzieciństwie. W Akademii Sztuk szczególną troską obejmujemy młodych adeptów sztuki. Wiemy, jak ważne dla ich pianistycznej przyszłości są pierwsze muzyczne kroki. Staramy się nie tylko rozkochać dzieci w muzyce , ale i zaprosić w muzyczną podróż również ich rodziców. To od ich pomocy i wsparcia podczas codziennych ćwiczeń w domu, w dużej mierze zależy sukces młodego pianisty.

nauka gry na pianinie dla dorosłych wokalne Warszawa

Lekcje gry na pianinie dla młodzieży

Praca z młodzieżą, która odkryła potrzebę obcowania z muzyką i sama prosi rodziców o zapisanie ich na zajęcia, stanowi dla nas źródło nieustannej inspiracji. Wspólnie podróżując przez świat muzyki poznajemy kompozycje muzyki klasycznej i rozrywkowej. Często uczymy się gry ulubionych utworów np. z filmów, seriali lub wykonywanych przez popularnych artystów.

Lekcje gry na pianinie dla dorosłych od podstaw

Nauczymy Cię gry nawet jeśli nie znasz żadnej nuty i jesteś kompletnie zielony. Wystarczy nam Twoja pasja do nauki, błysk w oku i marzenie, by zagrać ulubione utwory. Skąd wiemy, że to się uda? Przeprowadziliśmy już tysiące lekcji z uczniami, którzy rozpoczęli naukę gry w dorosłości. Znamy nie tylko ich muzyczne marzenia, ale też obawy i problemy. Wiemy, jak je pokonać i iść prostą drogą do celu.

Poznaj 9 zalet nauki gry na pianinie

Nauka gry na instrumencie niesie za sobą wiele pozamuzycznych korzyści. 

Rozwija mózg i usprawnia jego pracę
Uczy wiary we własne możliwości
Pomaga dobrze zarządzać czasem i organizować swój plan dnia
Usprawnia małą motorykę
Pomaga zredukować stres
Uczy kreatywności i rozwija wrażliwość
Poszerza horyzonty intelektualne i pomaga lepiej rozumieć muzykę
Kształtuje świadomych odbiorców kultury
Oswaja z publicznymi występami i uczy odpowiedzialności za jakość swojej pracy

Myślisz o rozpoczęciu nauki, ale masz wątpliwości lub chcesz widzieć więcej? Poznaj odpowiedzi na często zadawane pytania

Poniżej znajdziesz popularne pytania, które zadają nam nowi uczniowie

Nauka gry na każdym instrumencie wymaga systematycznych ćwiczeń. Uczestnictwo w samych zajęciach bez regularnego ćwiczenia w domu, nigdy nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Zapisując się na lekcje gry na pianinie należy zadbać o to, by mieć dostęp do klawiatury w domu oraz wolny czas potrzebny do codziennej pracy. Zakup pianina to ważna inwestycja, którą trzeba dobrze przemyśleć, omówić ze swoim nauczycielem i skorzystać z jego porad. Decyzji o zakupie nie warto podejmować zbyt szybko. Na początku do ćwiczeń wystarczy najprostszy keyboard, który pozwoli sprawdzić, czy pomysł z nauką muzyki był trafiony. Jeśli błysk w oku i zapał do pracy nie znikną, instrument powinien zostać wymieniony na pianino po pierwszych miesiącach nauki. 

Nie prowadzimy lekcji gry na keyboardzie. Instrument ten może jednak służyć uczniowi na początku nauki. Pozwoli to na utwierdzenie się w przekonaniu, że nauka gry na pianinie to faktycznie moje wymarzone hobby i chcę ją kontynuować. Na zajęciach uczymy techniki pianistycznej, której realizacja jest niemożliwa na innych instrumentach niż pianino i fortepian. 

Nasi nauczyciele prowadzą zajęcia z dziećmi od 6.roku życia, uczniami starszych klas szkół podstawowych i młodzieżą licealną. Liczną grupę uczniów stanowią dorośli, którzy chcąc spełnić swoje marzenia o nauce gry, rozpoczynają przygodę z muzyką od podstaw i często osiągają szybkie i zaskakujące nas rezultaty. 

Jeśli Twoje dziecko jest muzykalne, ale wiesz, że napięty grafik zajęć pozalekcyjnych uniemożliwi mu systematyczną pracę w domu, rozważ zapisanie go na inne zajęcia muzyczne (np. grupowe).